Petek Temizleme ve Petek Temizliği

Soğuk günlerde olmazsa olmazımız haline gelen kaloriferlerin bizi daha iyi ısıtabilmesi için belirli aralıklarda temizlenmesi ve bakım yapılması gerekir. Kalorifer ve petek temizliği yapılmaz ise peteklerin içerisinde pisliklerden oluşan tabakalar birikir biriktikçe yerleşir ve ısınmamızı sağlayan sıcak su akışını gittikçe yavaşlatır. Bu yüzden peteklerden almak istediğiniz sıcaklığı sağlaması için doğalgaz ayarınızı her geçen gün bir tık daha üstte tutmanız gerekir çünkü peteğin sıcaklık verimi her geçen gün azalır. Bu da sizin doğalgaz faturanızı oldukça can sıkıcı şekilde kötü etkiler.

     Kalorifer ve peteklerinize 2 yılda bir bakım yaptırırsanız peteklerinizin verimini en üst düzeyde tutarsınız. Doğalgazdan az sıcaklık alıp fazla fatura ödemek gibi bir derdiniz olmaz soğuk günleri daha sıcak daha ekonomik geçirirsiniz. Yalnız kalorifer ve peteğinize bakım,temizleme işlemini yapan firmanın kesinlikle profesyonel bir ekibe,son teknoloji ekipmanlara ve kurumsal bir kimliğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz.  


Kalorifer Ve Petekler Neden Kirlenmektedir?

Kalorifer tesisatının iç kısmında bakterilerin oluşması nedeniyle, zamanla çamurlaşma ve tortular oluşmaktadır. Bunlar, katran gibi olarak, ısı geçişini engellemektedir. Bu tortu ve pislikler sebebiyle, kaloriferin içi kirlenir ve ısınmamızı sağlayan sıcak su geçişini yavaşlatır.

Bu sebeplerden ötürü, cihazın giriş kısmında bulunan filtre ve kir tutucularda tıkanıklık oluşur. Gözenekleri tıkanmış mekanizma, olması gereken ana işlevini yerine getiremez hale gelir.

Kalorifer Ve Petek Temizliğini Kendimiz Yapabilir miyiz?

Kalorifer ve petek temizliğini, kendi imkanlarınızla gerçekleştirmeniz mümkündür. Uzun süredir kullanılmış peteklerde birikmiş hava ve tortuları, kısmen temizleyebilirsiniz.

  • Kombi-petek-tesisat temizlemek için yardımcı çözeltiler kullanabilirsiniz.
  • Vidaları gevşeterek, birikmiş kirli suyu akıtabilirsiniz.
  • Petekleri yerinden çıkararak yıkayabilirsiniz.

İşte bunun gibi yollarla kalorifer ve petek temizliği yapabilirsiniz; fakat, tüm bunlar için zaman ayıramayacağınızı ve üstesinden gelemeyeceğinizi düşünüyorsanız, profesyonel bir yardım da alabilirsiniz.

Sonuç olarak, petek ve kalorifer temizliği basit gibi görünse de zor ve uğraştıran bir iştir. Tam anlamlı bir temizlik yapabilmek için uzun zaman ayırmanız gerekmektedir. Tüm gün bunlarla uğraşmak yerine, birkaç saatlik profesyonel yardım ile işinizi kolayca çözüyoruz.

Kalorifer ve Petek Temizliği Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Doğru zamanda doğru şekilde, uzman bir ekiple yapılmış kalorifer ve petek temizliği çalışmasıyla birçok konuda avantaj yaşayacaksınız.

  • Isınmak için kombinizi yüksek seviyelerde çalıştırmanıza gerek kalmaz. Kaloriferler randımanlı şekilde çalıştığından, verimli şekilde ısınma sağlamaktadır.
  • Faturanızda gözle görülür bir azalma yaşanır. Daha az ödersiniz.
  • Kalorifer ve petekler, eşit şekilde ısınırlar.
  • Profesyonel ekibimiz, evinizi kirletmeden gerekli temizliği yapar.
  • Zamanınız size kalır, sizin yerinize biz uğraşırız.

 

Profesyonel Kalorifer Ve Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Tesisat işlerinde kaliteli, profesyonel ve özenli çalışmasıyla bilinen Protek firması olarak, kalorifer tesisatı ve petek temizliği konusunda en iyi ve güçlü cihazlardan faydalanmaktayız. Güçlü temizleme gücüne sahip özel makinelerimiz, peteklerde ve kaloriferlerde %100 temizlik sağlamaktadır.

Belki, piyasada bulunan bazı kimyasalları kullanarak, petekleriniz temizlenebilir; fakat, bu kimyasalların içeriği tam olarak bilinmediğinden, belki de sizin tesisatınızda ilerleyen zamanlarda kalıcı hasarlara neden olabilir. Ayrıca, kimyasalla temizlik yapıldığı takdirde, bu kimyasalı iyi bir şekilde temizlemiş olmak gerekmektedir.

En etkili petek temizliğine, peteğin alt kısmından başlanır. Kaliteli bir cihaz yardımıyla, kalorifer ve peteklerin içi tertemiz hale getirilerek; müşteriye teslim edilir. Protek olarak, petek ve kalorifer temizliği esnasında, kimyasal madde kullanmamaktayız.

Konusunda uzman, özenli ve profesyonel ekibimizle; kalorifer ve petek bakım-temizlik işlerinizde yapacağımız işin garantisini vermekteyiz. Siz de, müşterilerini düşünen, onların menfaatini her şeyin üstünde tutan; kaliteli bir hizmet anlayışı için bizi arayabilirsiniz. 

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız