Kanal Görüntüleme

Kanalizasyonlardaki tıkanıklıkların, problemlerin tespiti ve gerekli onarımlarının yapılması için kanal görüntüleme yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. İleri teknolojiye sahip robotlarla ve elle ittirmeli kameralı cihazlar sayesinde kanal görüntüleme işlemi en iyi şekilde yapılmaktadır. Her boyuttaki boru ve kanal hatlarının görüntülemesini, uzman ekibimizle %100 profesyonel bir şekilde yapmaktayız.

Kanal Görüntüleme Niçin Yapılır?

Olası tıkanıklık durumunda, kanalın ne halde olduğunu anlamak için yapılabilir. Zamanla, yanlış kullanım sebebiyle de gider borularında ve dolayısıyla kanalda sıkışma ve tıkanma gibi sorunlar baş gösterebilir.

Gider borularını tıkayan taş, tuğla ve inşaat atıklarını tespit edebilmek için de kanal görüntülemeye ihtiyaç vardır. Cihazlar olmadan bu işlemi yapmak mümkün değildir. Aynı zamanda, kanalın temizlik durumunu anlamak için de oldukça önemlidir.

Gider borularındaki çatlak, hasar ve kırılmalar, kanal görüntüleme işlemi esnasında anlaşılabilmektedir. Hasar tespit sonrası, müşteriden onay alınarak, gerekli onarım-bakım çalışması da yapılabilir.

Bunun dışında, kanal görüntüleme çalışması, tesisatlardaki genel problemleri anlamak ve ortadan kaldırmak için çok fazla tercih edilen bir çalışmadır. Örneğin; yaşadığınız bir su kaçağı problemini, kanal görüntüleme çalışması yapılırken fark edebilirsiniz. Belki de hiç haberiniz olmayan ve ilerde büyük bir maddi hasara neden olabilecek bir tıkanıklığı bu işlem esnasında görebilirsiniz.

Yine benzer şekilde, kanal açma, tıkanıklık açma, su kaçağı tespiti gibi tesisat problemlerinde, ilk olarak tercih edilen yöntemlerden birisi olarak kanal görüntülemenin önemi yadsınamaz.

Kanal Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Kanal görüntüleme yapılırken, robot cihazlar ve ittirmeli tipli kameralardan faydalanılmaktadır. Bunlar sayesinde, kanal bütünüyle görüntülenmekte ve tüm negatif durumlar ortadan kaldırılabilmektedir.

Bu cihazlar sayesinde, kanal görüntüleme yapıldığı esnada herhangi bir hasar oluşmadan işlem tamamlanır. Kırıp dökmeden, etrafa bir zarar verilmeden bakım-onarım bitirilir. Tüm müşterilerimizin bir telefon kadar yakınındayız. Yapacağınız çağrı sonrası, size en yakın ekibimizi yönlendirmekte ve her türlü tesisat işleminizi %100 garantili bir şekilde yapmaktayız. İşinde usta, deneyimli ve profesyonel ekibimizle Protek olarak, kanal görüntüleme hizmetini Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirmekteyiz.

 

Tesisat alanında gerçekleşen gelişim süreci ile birlikte meydana gelen problemlere anında hızlı, yapıcı ve çok daha ekonomik çözümler kavuşmak için özellikle yer altında veya daire içerisinde zemin altından giden pis su pvc, koruge veya Pimaş hatları ile birlikte tüm 50 mm çapından büyük tüm hatlara kanal tesisatının görüntülenerek ihtiyacını meydana getirmiştir.
Kanal Görüntüleme çalışmasında amaca ulaşmak ve netice almak için ek cihazlar ve aletlere gereksinim duyulmuştur.
 
Kanal,  Koruge boru,demir boru, pik boru veya pimaş fark etmeksizin görüntüleme yapılır Atık Su tesisat alanında ki bu gelişim yeni bir hizmet sektörü olarak ve bu hizmeti vermeye tabi olan mühendis, mimar, teknisyen, tekniker, halk dilinde Usta, Kalfa, Çırak olmak üzere bu alanda çalışan bir çok emekçiye büyük kolaylıklar getirmektedir.

Atık su tesisatının içerisindeki problemlerin görüntülemenin yararları atık su tesisatında gelişimleri daha artırarak atık su hattındaki sorunları hat içerisine girebilen özel mikro kameralar sayesinde ekrana getirerek sorunu ekranda görüyor en ince ayrıntısına kadar incelenebiliyor.İster bu sorun eğim tersliği çap yetersizliği çökme kırık veya pimaştan daha sert malzeme var ise her türlü sorunu görebildiği gibi kırılmadan yapabilinecek arızaları sonradan evsel atık veya kullanım hatası sonucu ortaya çıkacak sorunların da ekranda görülmesi sağlanmıştır. Bunun ile birlikte yağlanmadan ve kullanımdan kaynaklı daralmalar da ekranda net bir şekilde görülünce özellikle yeni nesil kanal hatlardan bu sorunu kırmadan nasıl çözülebilir diyerek çözüm arayışlarına giren usta ve kalfalar bu tür problemleri içeride çözmeye yönelik cihazlar geliştirilmiştir. 

Son olarak özel Kanal Açma Robot ve özel kuka ile giderilemeyecek şekilde bulunan atık su tesisatlarındaki ters meyil, çap yetersizliği, hat üzerine yoğun baskıdan veya ağır araç  geçişinden dolayı hatta ağaç köklerinin baskısına göre çökme bunlara bağlı kırık ayrıca bu tür atık su hatlarında borulardan daha sert malzemeler var ise özel mikro kamerayla incelendikten sonra yapılan tespitin yerini belirlemek zemin üstünde nok tespiti yapmak gerekiyor. Bu gereksinim üzerine geliştirilen dedektörün çalışması için Kanal Görüntüleme makinesinin özel verici özelliğine sahip olması gereklidir. Bu sayede özel mikro kamerayla Kanal Görüntüleme işlemi yapılırken yukarıda bahsedilen ve özel Kanal Açma robotu ve atık su yıkama makinesi olan kuka ile müdahale edilerek çözülmeyecek durumda olan problemler ekranda karşımıza çıkınca Kanal Görüntüleme kamerasında bulunan verici sayesinde dedektör ile kamera yeri tespit edilerek problemin noktası tespit edilir. İşletmemize kattığımız bu yenilik sayesinde Kanal içerisindeki problemi yalnız ekrana getirmiyor bunun yüzeyden tespitini sağlayarak gerek arıza gerek çökme gerek ise kayıp rogar  zemin üzerinden bulunarak bu tür sorunlar hem daha hızlı hem daha ekonomik ayrıca çok az maliyet ile bütün müşterilerimize çözüm sunuluyor.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CENGİZ *****

14 Şubat 2018

Granit center kanal görüntüleme hizmeti talebi

img

Sorumlu Görüşü

DİNÇER TANRIVERDİ

14 Şubat 2018

Granit centerda yapılan görüntüleme sonucu kamerayla bakılıp borularında Herhangi bir sıkıntı yoktur. İkinci hattın üzerinde eğiminin ters olduğu görülür 3. Hatta ise yine ters olur 22 metre sonra Borunun Tam ortam oturmadığı görüldü 4. hat ise 5 metrede hattında ortaya oturmadığı ve yedi buçuk metreden sonra ise çantayı geçmedi Oldu görüşürüz

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HALİL *****

21 Şubat 2018

Her türlü birlikte başarmayı bildiğimiz firmanızla bir müşteriye daha kaliteli hizmetin kapısı sayenizde açılmıştır. Kanal Görüntüleme

img

Sorumlu Görüşü

DİNÇER TANRIVERDİ

21 Şubat 2018

Kasetçiler Çarşısı'nda yapılan teknik İnceleme sonucunda binanın ana kanalındaki görüntülemede 17 metre sonra ana haber a kadar kamera ile görüntülendi.Rögar yeri belirlendi.