Yağ Tutucu Temizliği

Bitkisel ve hayvansal yağların sıkça kullanıldığı ticari ve endüstriyel tesislerde atık yağların kanalizasyon sistemine geçişini engelleyen haznelere yağ tutucu adı verilmektedir. Bu hazneler, yağları sudan ayırarak, belirli bir bölmede tutarak; kanalizasyonda atık yağların birikerek tıkanmasına engel olur. Kanalizasyon tıkanıklığını önlemek, kanalizasyon borularının uzun yıllar kullanılmasını sağlamak adına yağ tutucu kullanımı ve yağ tutucu temizliği oldukça mühimdir.

Yağ Tutucular Nerelerde Kullanılır?

Çok geniş bir kullanım alanı olan yağ tutucular, birçok yerde kullanılarak, şehir ve drenaj sistemine yağların ulaşımını engeller. Kullanım alanları:

  • Restoranlar
  • AVM’ler
  • Oteller
  • Hastaneler
  • Yemekhaneler
  • Pastaneler
  • Mezbahalar
  • Yağ üretim fabrikaları

Yağ Tutucunun Temizlik Zamanını Nasıl Uzatılabiliriz?

Yağ tutucunuzu sık sık temizletmek istemiyorsanız, yağ tutucu içine bakteri ilavesi yapılabilir. Bu bakteriler, yağ tutucu içerisindeki atık yağlarla beslenen bakterilerdir. Atık yağları tüketen bu bakteriler, zamanla atıklardaki azalmaya yardımcı olmaktadırlar. Günlük olarak ya da belirli zamanlarda yağ tutucuya yapabileceğiniz bakteri ilavesiyle, yağ tutucu temizliği zamanını uzatabilirsiniz.

Yağ Tutucu Kullanılmazsa Ne Olur?

Eğer yağ tutucu kullanmanız gerekiyor ve kullanmıyorsanız, sizi ek maliyetler bekliyor demektir. Atık yağlar hem doğaya zarar vermekte, hem de cebinize zarar vermektedir. Gider borularından atılan atık yağlar, zamanla donarak bu borulara hasar vermekte ve geri dönüşü olmayan, büyük masraflara yol açan ciddi sonuçlar doğurmaktadır. Donuk yağlar, zamanla tıkanıklığa neden olmakta ve borularda çatlamalara bile yol açmaktadır. Bu gibi sebeplerden ötürü, yağ tutucu kullanımı yaygınlaştırılmalıdır.

Yağ Tutucu Temizliği Nasıl Yapılır?

Yağ tutucu haznede birikmiş olan atık yağların çevre ve insan sağlığı göz önüne alınarak temizlenmesi gerekmektedir. Periyodik olarak yapılması gereken bu yağ tutucu temizliğinde, birikmiş atık yağlar, özenle temizlenmektedir.

Profesyonel ekibimizle, yağ tutucu temizliğini gerçekleştirmekteyiz. Temizlik yapılırken, kullanılan özel maddelerle %100 hijyen sağlanır ve yağ tutucu tekrar kullanıma uygun hale getirilir. Kullandığımız özel temizlik maddelerinde, insan sağlığını tehdit eden bir madde kullanmamaktayız.

Aylık, yıllık, haftalık periyodik yağ tutucu temizliği ve genel bakımlarınızı yapıyoruz. Yaptığımız işin garantisini verdiğimiz gibi, Türkiye’nin birçok ilinde faaliyetteyiz. Bizi aradığınız takdirde, size en yakın şubemizden profesyonel bir ekip yönlendirmekte ve yağ tutucu temizliğinizi gerçekleştirmekteyiz. Siz de, kaliteli ve üstün hizmet anlayışı için bize ulaşın.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TÜLAY *****

23 Şubat 2018

Sitemizin kanal periyodik bakımları için anlaştığımız Protek Mühendislikten verdiği güvenilir hizmet ve takibi için teşekkürler

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

23 Şubat 2018

Rögar da biriken atıkların vidanjörümüz yardımı ile çekimi yapılıp aşağıya inilerek yağların temizliği sağlanmıştır ve periyodik olarak temizlenmiştir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KASSANOV *****

26 Şubat 2018

KASSANOV OTEL olarak uluslararası hizmet veren otelimizin bakımını ancak protek mühendisliğe teslim edebiliriz.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

26 Şubat 2018

İki adet yağ tutucu büyük bir özenle temizliği yapılıp teslim edildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TALHA *****

23 Haziran 2018

Sebahattin zaim üniversitesinde altunizade kampüsünde bulunan yağ tutucu ve atık su rögarlarının temizlenmesi için su tesisatçısından hizmet talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

RECEP ÇANKAYA

23 Haziran 2018

Su tesisatçınız sukates yağ tutucunuzun ve atık su rögarlarının temizlenmesi için sizlere hizmet vermekten gurur duyar. Su tesisatçınız biriken yağların ve atıkların uzaklaştırılmasında hizmetinizdedir.