Petek Temizleme ve Petek Temizliği

   Kışın sürekli olarak ısınmak için başvurduğumuz kalorifer veya peteklerimiz rutin bir bakım ister. Bakım istemesinin yegane sebebi sizleri daha iyi ısıtabilmek içindir. Kalorifer ve peteklerin içerisinde zamanla çeşitli kimyasal reaksiyonlar sonucu pislikler oluşmaya başlar. Bu pislikler bazı konutlarda bir sene içerisinde oluşurken bazı konutlarda 2-3 sene içerisinde oluşmaktadır. Oluşan pislikler tesisat sisteminizde dolaşmakta olan suyun akışını ve ısı taşıma özelliğini deforme etmektedir. Petek Temizliği veya Petek Temizleme diye adlandırılan işlem ile kalorifer, petek ve tesisat içerisinde oluşan pislik, çamur veya katran benzeri maddelerin temizlenmesine verilen genel bir isimdir. Profesyonel bir Petek Temizliği işlemi görmüş konutun peteklerinin ısıtma kabiliyeti ve ısı verimliliği en üst seviyeye çıkmaktadır.

     Kalorifer ve Petekler Neden Kirlenmektedir?

   Kalorifer, petek ve tesisatların iç kısmında bakteriler oluşur. Bu bakteriler zamanla çamurlaşma 
ve tortu oluşturmaktadır. Çamurlaşma ve tortu sebebiyle kalorifer ve peteklerin içerisi çok kirli bir hal alır. Bu kirlilik katran benzeri bir hale bürünür ve o saatten sonra ısı iletimini ciddi ölçüde engeller. Bu sebeplerin ışığında cihazın giriş kısmında bulunan filtre ve kir tutucularda tıkanıklık meydana gelir. Gözenekleri tıkanmış mekanizma, yapması gereken ana işlevini yerine getiremez hale gelir. Kısacası çeşitli kimyasal olayların sonrasında petek veya kaloriferinizin içerisinde dolaşan sıvı oldukça fazla kirlenir. Bu kir ısı iletimi engelleyerek peteklerinizin performansını ciddi manada düşürür. Bu aşamadan sonra ise tek çözüm Petek Temizliği veya Petek Temizleme olarak bilinen servis hizmetidir.

 

     Kalorifer ve Petek Temizliğini Kendi İmkanlarımız ile Yapabilir miyiz?

   Kalorifer ve petek temizliğini kendi imkanlarınızla gerçekleştirmeniz mümkündür. (Ancak profesyonel bir ekibin yaptığı Petek Temizleme ile kesinlikle kıyaslanamaz.) Uzun süredir kullanılmış peteklerde birikmiş hava ve tortuları, kısmen temizleyebilirsiniz.


Kombi, petek ve tesisatı temizlemek için özel çözeltiler kullanabilirsiniz.
Vidaları gevşeterek, birikmiş kirli suyu akıtabilirsiniz.
Petekleri yerinden çıkararak yıkayabilirsiniz.

   
   Yukarıda belirtilen yöntemlerle kalorifer ve petek temizliği yapabilirsiniz. Fakat tüm bunlar için 
zaman ayıramayacağınızı ve üstesinden gelemeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu hizmeti veren profesyonel bir firmadan hizmet talep edebilirsiniz. Çünkü saydığımız adımları tek tek yapmanız, gerekli ekipmanlar ve teknik bilginiz olmadığı için bir hayli uzun sürecektir. Sonuç olarak kalorifer ve petek temizliği kolay gibi görünse de uğraşı ve zahmeti olan bir işlemdir. Gerçekten hakkıyla bir temizlik yapmak istiyorsanız uzun bir zaman ayırmanız gerekecektir. Tüm gün bunlarla uğraşmak yerine profesyonel bir ekipten hizmet talep etmek sizin için daha yararlı olacaktır.

      

     Kalorifer ve Petek Temizliği Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

   Doğru zamanda, doğru şekilde ve uzman bir ekiple yapılmış kalorifer ve petek temizliği çalışması size birden fazla avantaj sağlayacaktır. Bunlar;

Konutunuzu ısıtmak için kombinizi yüksek seviyelerde çalıştırmanıza gerek kalmaz. Petekler ve tesisatları randımanlı şekilde çalıştığından ısınma & ısıtma maksimum verimle sağlanır.

Faturanızda gözle görülür bir azalma yaşanır. Bu sayede aile bütçenize olumlu bir dönüş sağlanmış olur.

Kalorifer veya petekler eşit şekilde ısınacaktır. Eşit şekilde ısınan petekler bulunduğu mekanı daha çabuk ve daha sağlıklı bir şekilde ısıtacaktır.

Kombi ve tesisatların ömrü uzar. Her araç gereçte olduğu gibi bakım-temizlik yapılan malzeme daha uzun bir ömre sahip olur.

Profesyonel ekiplerimizin gerçekleştirdiği Petek Temizliği sayesinde hiçbir zahmete girmez, zamanınızı boşa harcamamış olursunuz.

 

     Neden Petek Temizliği İşlemi İçin Protek Mühendisliği Tercih Etmeliyim?

   Sıhhi tesisat sektöründe kaliteli, profesyonel ve özenli çalışmasıyla bilinen Protek Mühendislikkalorifer tesisatı ve petek temizliği konusunda en iyi ve güçlü cihazları kullanmaktadır. Güçlü temizleme gücüne sahip özel makinelerimiz, peteklerde ve kaloriferlerde %100 temizlik sağlamaktadır. Gerekli gördüğümüz yerlerde, piyasada Petek Temizliği için bulunan kimyasalları kullanarak petekleriniz temizlenir. Fakat bu kimyasalların içeriği tam olarak bilinmediğinden, ilerleyen zamanlarda konutunuza kalıcı ve daha büyük hasarlar verebilir. Ayrıca, kimyasalla temizlik yapıldığı takdirde, bu kimyasalı iyi bir şekilde temizlemiş olmak gerekmektedir.

   En etkili Petek Temizliği işlemine, peteğin alt kısmından başlanır. Kaliteli bir cihaz yardımıyla kalorifer ve peteklerin içi tertemiz hale getirilerek mülk sahibine teslim edilir. Protek Mühendislik olarak petek ve kalorifer temizliği servis hizmeti esnasında kimyasal madde kullanmamaya özen göstermekteyiz. Gerçekten çok gerekli olan yerlerde istisna yaptığımız doğrudur.

 

   Konusunda uzman ekibimiz ile kalorifer ve petek temizliği işlerinizde yapacağımız işin garantisini vermekteyiz. Siz de müşterilerini düşünen, onların menfaatini her şeyin üstünde tutan, kaliteli ve profesyonel bir hizmet anlayışına sahip bir firma ile çalışmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz. Profesyonel hizmetlerimizden Türkiye'nin herhangi bir ilinde faydalanmak için yapmanız gereken sadece çağrı merkezimize ulaşarak servis randevunuzu oluşturmanızdır. Çağrı merkezimize 444 0 851 & 0541 785 28 37 nolu numaraları çevirerek ulaşabilir, tüm hizmetlerimiz ve Petek Temizliği servis hizmetimiz hakkında uzman müşteri temsilcilerimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Aşağıda bulunan videolar yapmış olduğumuz bazı Petek Temizliği servis hizmetlerimizden kısa kesitlerdir. Videolarda peteklerin içerisinden çıkan sıvının pisliğini görünce konunun hassasiyetinve önemini daha iyi anlayacaksınız. Daha fazlası Youtube kanalımızda.

 

  > Arnavutköy Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

> Ataşehir Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

> Avcılar Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Bağcılar Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

> Bahçelievler Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Bakırköy Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Başakşehir Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Bayrampaşa Petek Temizliği & Petek Temizleme 

 

> Beşiktaş Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

> Beykoz Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Beylikdüzü Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Beyoğlu Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

> Büyükçekmece Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Çatalca Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Çekmeköy Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

> Esenler Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Esenyurt Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Eyüp Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

  > Fatih Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

  > Gaziosmanpaşa Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

> Güngören Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

  > Kadıköy Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Kağıthane Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Kartal Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Küçükçekmece Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

> Maltepe Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

> Sancaktepe Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

> Sarıyer Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

> Silivri Petek Temizliği  & Petek Temizleme

 

> Şile Petek Temizliği & Petek Temizliği

 

> Şişli Petek Temizliği & Petek Temizliği

 

> Tuzla Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

  > Ümraniye Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Üsküdar Petek Temizliği & Petek Temizleme

 

 

> Zeytinburnu Petek Temizliği & Petek Temizleme

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız