Tıkanıklık Açma

Lavabolardan ve banyolardan akmak bilmeyen ve klozetten taşan sular, sizin de ev / iş yerinizde tıkanıklık problemi yaşadığınızın en önemli göstergesidir. Peki bu durumda ne yapmalı?

Tıkanıklık açma, öyle sanıldığı gibi kolayca halledilebilecek bir problem değildir. Marketlerden alacağınız kimyasal çözeltilerle tıkanıklık sorunundan kurtulmanız mümkün değildir. Henüz, tam tıkanıklık oluşmadan zaman zaman kullanılan bu çözeltiler, kısmen işe yaramakla birlikte, içeriğinde bulunan yanıcı maddeler ve ağır kimyasallar nedeniyle pimaş borularınıza büyük ve kalıcı hasarlar vermektedirler.

Tıkanıklık açmada kullanılan yöntemlerden birisi de plastik pompalardır. Bu pompalar yardımıyla tıkanıklık açma gerçekleştirilmiş olmaz, fakat geçici bir çözüm arıyorsanız, işe yarayabilir. Yine de tıkanıklık açma konusunda, profesyonel bir ekipten yardım almak en mantıklı çözümdür.

Tıkanıklık Neden Olur?

Tıkanıklığın oluşmasının kesin sebebini tespit etmek için profesyonel bir ekiple, inceleme yapılmalıdır. Tıkanıklığa neden olan birçok problem olabilir. Önemli olan, en kısa sürede sizi çözüme götürecek olan sıkıntıyı belirlemektir.

 • Lavabolara dökülen yemek artıkları,
 • Banyo giderlerine düşen sabun artıkları, saç ve kıllar,
 • Atık yağların zamanla borularda donması
 • Pimaş borularda birikmiş kirler ve tortular,
 • Klozetlere düşmüş küçük çocuk oyuncakları vb.. maddeler,
 • İnşaat zamanından kalma tuğla ve taşların borularda birikmesi

gibi birçok tıkanıklık nedeni olabilir. Sizin evinizde, iş yerinizde ya da yaşam alanınızda niçin tıkanıklık olduğunu bulmamız çok basit. Özel kameralı cihazlarımızla, tıkanıklığın kaynağına ulaşıyoruz ve sorunu en kısa sürede çözüyoruz.

Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılıyor?

Türkiye’nin birçok ilinde, faaliyet veren firmamız, son teknoloji, güçlü ve kaliteli kameralı cihazlarla tıkanıklık açma işini yapmaktadır.

Yaptığı işin garantisini veren, sorununuzu %100 olarak çözen uzman, deneyimli ve profesyonel ekibimizle her zaman tüm tesisat sorunlarında ve işlerinizde yardımınıza hazırız. Çağrı merkezimizi arayarak bize ulaşın. Tıkanıklık sorunu için, size en yakın uzman ekibimizi yönlendiriyoruz. Tıkanıklığın neden dolayı olduğunu, fayansları ve duvarları kırıp dökmeden tespit eden ekibimiz, özenli bir çalışma gerçekleştirmeyi garanti etmektedir.

Her zaman müşterileri için en iyisini planlayan ve organize eden Protek olarak, en kısa zamanda tıkanıklık açma işleminizi yapıyoruz. Özel kameralı cihazlarımızla, hangi boruda ya da giderde tıkanıklık oluştuğunu hemen buluyoruz.

İşinizi garantiye almak ve kaliteli bir hizmet için bize ulaşabilirsiniz.

Tıkanıklık Açmada Niçin Profesyonel Yardım Önemli?

Çünkü tıkanıklık açma hususunda, profesyonel bir ekipten yardım alırsanız;

 • İşinizi riske atmamış olursunuz.
 • Zamanınız size kalır, sizin yerinize biz uğraşırız.
 • Yapılan iş %100 garantilidir.
 • Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almış olursunuz.
 • Ödeyeceğiniz ücret bellidir, ekstra ücretlerle uğraşmazsınız.
 • Kırıp dökme olmadan tıkanıklık sorunu çözülmüş olur.

Kanal ve pvc hatlar içerisinde ki tıkanıklık için özel geliştirilmiş susta sistemlerine ve özel başlıklara sahip robotik cihaz ihtiyaç üzerine temin edilmiştir. Robotik sisteme sahip bu cihazlar sayesinde Atık su pvc ve koruge hatları kırılmadan gerek problemin tespiti gerekse bölgeye göre tıkanıklığın çeşitlerine göre özel yay kafaları ile Tıkanıklık Açma hizmeti verilir ve Kanal Yıkama yapılır. Sonrasın da tekrar Kanal Görüntüleme hizmeti verilerek hattın Kanal Açma hizmetinin sonuçlanıp sonuçlanmadığı özel kamera ile hat içerisi görüntülenerek müşteriye sunulur.   

 

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SEBA *****

14 Şubat 2018

Tıkanıklık açma şikâyeti üzerine istenilen çalışma.

img

Sorumlu Görüşü

DİNÇER TANRIVERDİ

14 Şubat 2018

Daire 5 de tıkanıklık şikayeti üzerine gelin de klozet hattındaki tıkanıklık görüldü kanal açma çalışması yapıldı tıkanıklığı açıldı kamera ile tekrar görüntülendi hat açıktır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

GÖZDE *****

13 Şubat 2018

villa 179 tıkanıklık şikâyeti üzerine hizmet talep edildi.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

13 Şubat 2018

Villa 179 da tıkanıklık şikayeti üzerine gelince lavabo hattında tıkanıklık görüldü kanal açma çalışması yapıldı hattın içinde hazır beton olduğu için susta içinde sıkıştı çamaşır makinesi hakkında yaklaşık 2 32 30 da kaldı hattın üzeri kırılması gerekmektedir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MEHMET *****

17 Şubat 2018

Servis hizmetinden her zaman memnun kaldığım firmanız yine farklı bir problem için çağırdım ve sorunsuz garantili hizmetinizden memnun kalacağımdan yine eminim

img

Sorumlu Görüşü

HALİS ERGEN

17 Şubat 2018

Daire bir de ana hatta mikro kamera ile bakıldı tıkanıklık olduğu görüldü kanal açma çalışması yapıldı 4 metre susta Salındı kamerayla tekrar bakıldı hat açık ama hatta eğim tersliği var ve 15 metre ilerde boruda kırık olduğu görüldü müşteriye iletildi tıkanıklık sebebi lavabolara atılan bezlerdendir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ARİF *****

17 Şubat 2018

Pimajlardan su gitmiyor.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

17 Şubat 2018

daire onda tıkanıklık şikayeti üzerine gelindi kanal açma çalışması yapılarak tıkanıklık açılmıştır kamera ile bakıldığında hattın içinde mail tersliği görüldü hep açıktır 1. Hatta bir sıvı kimyasal uygulaması yapılması gerekir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ABİDİN *****

31 Mart 2018

Su geri tepiyor. Atık su evi bastı.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

31 Mart 2018

D:1 de tıkanıklık şikayeti üzerine adrese gelindi. Mikro kamerayla ana hat görüntülendi. Hatta ters eğim tespit edildi. Tıkanıklık yoktur. Dairede sızıntı tespit çalışması yapıldı. Temiz su tesisatları sağlamdır. Küvet kenarlarında aşırı derz boşlukları tespit edilmiştir. Öncelikle derzlerin yapılması önerildi. Şikayet devam ederse sonraki aşama ana hattın değişmesinin gerektiği tavsiye edildi. Daire 2 de sızıntı tespit çalışması yapıldı. Sıcak,soğuk su ve atık su sağlamdır.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ABDULLAH *****

06 Eylül 2018

Bağcılar tıkanıklık şikayet

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

06 Eylül 2018

Daire 2'de yapılan teknik İnceleme sonucunda tıkanıklık şikayeti üzerine Kerim'de mutfak hakkında tıkanıklık görüldü kanal açma robotu ile tıkanıklık açıldı tıkanıklık açıldıktan sonra kamera ile görüntülendi Hatta aşırı yağlanma olduğu görüldü Hatta ya dökülmemesi gerektiği söylendi Aksi takdirde tekrar tikaniklik olabileceği söylendi